هر چقدر شما فالوور بیشتر داشته باشید شدت تبلیغات شما بیشتر خواهد شد

شنبه 1 اردیبهشت 1397 ساعت 14:00

مختصری درباره اینستاگرام و ارزش فالوور چقدراست؟

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های به اشتراک گذاری عکس حدود 7 سال پیش پا به عرصه دنیای فناوری نهاد. طبق آمارهای گرفته شد اینستاگرام دومین شبکه اجتماعی برتر در ایران پس از تلگرام می باشد . پس از نصب اینستاگرام در صفحه اصلی این شبکه اجتماعی چندین آیکون وجود دارد که به شرح مختصری درباره آن ها می پردازیم :


آیکون های بالای صفحه اصلی:

 که اولین آیکون به شکل یک دوربین عکاسی هست و در سمت چپ قرار دارد . به طور کلی می توان این آیکون را مربوط به استوری اینستاگرام دانست در واقع استوری به اشتراک گذاری داستان 24 ساعت گذشته شما با مخاطبین می باشد همچنین استوری افرادی که شما دنبال می کنید دقیقا زیر همین آیکون قرار دارد که با انتخاب هر کدام آن ها می توانید داستان مربوط به آن مخاطب را دنبال کنید .

آیکون بعدی در بالا و سمت راست صفحه اصلی می باشد که به آن دایرکت می گویند در این قسمت شما می توانید به صورت اختصاصی با مخاطبین خود در ارتباط باشید و یا پست های اینستاگرام خود را به اشتراک بگذارید .


آیکون های پائین صفحه اصلی :

اولین آیکون به شکل خانه و در سمت چپ صفحه می باشید که برای مشاهده پست های به اشتراک گذاشته شده کاربران می باشد و به نام فیداینستاگرام معروف است .

آیکون بعدی ذره بین یا همان اکسپلور می باشد و در آن می توان به جستجوی و مشاهده پست های صفحات عمومی اینستاگرام پرداخت . در واقه اینستاگرام با بررسی و تحلیل کردن کاربرانی که دنبال می کنید این بخش را برای شما تدارک می بیند .

آیکون بعدی + و دقیقا در وسط صفحه اصلی اینستاگرام قرار دارد و برای ارسال یک پست جدید توسط شما قرار گرفته است . علاوه بر این قادر هستید با استفاده از ابزار دوربین اینستاگرام در لحظه به ثبت عکس و ویدیو پرداخته و آن ها را ویرایش کنید. دو برنامه Layout و Boomerang نیز جزو اپلیکیشن های رسمی اینستاگرام هستند و می توانید از آن ها نیز برای ارسال پست های متفاوت و لذت بخش استفاده نمایید. در آخر بد نیست بدانید که گزینه Select Multiple (به شکل یک آیکن مربع کوچک) به کاربر اجازه می دهد تا چند عکس و ویدیو را به صورت هم زمان ارسال نموده و بدین تریتب یک آلبوم زیبا تشکیل دهد.

آیکون بعدی که به شکل قلب می باشد برای مدیریت اعلان ها می باشد و دارای دو بخش You و Following است در بخش You  درخواست دوستی ها لایک ها و نظرهای مخاطبین قرار دارد . Following هم فعالیت های اخیر افرادی که دنبال می کنید را نمایش می دهد .

آخرین آیکون هم از سمت راست و پائین صفحه اصلی اینستاگرام مربوط به پروفایل شما می باشد با ورود به این بخش می توانید کلیه پست های ارسال شده را مشاهده کنید و یا از طریق بخش Edit Profile به ویرایش پروفایل خود بپردازید. 

پس از این توضیحات لازم است کمی عمیق تر به اینستاگرام بنگریم و تاثیر آن در فعالیت های تجاری را با معیارهای تجربی و اصولی مورد بحث قرار دهیم .


اینستاگرام گردش و سیر در تصاویر به اشتراک گذاشته شده است و یک سیستم عالی برای ثبت لحظات خاص و ارتباط با دیگران است. در واقع اینستاگرام یک جور نرم افزار ادیت عکس و به اشتراک گذاری آن می باشد که امروزه 

این شبکه اجتماعی به صاحبان مشاغل فرصت معرفی محصولات و سرویس هایشان را میدهد. 

استفاده از اینستاگرام برای شناساندن تجارت شما خیلی به صرفه و آسان است. 

به عنوان مثال شما میتوانید تصاویر مشتریانی که از خرید و استفاده از سرویس و یا محصولات شما راضی هستند را پست کنید تا برند خود را معرفی کنید. برای اینکه به افراد زیادی در اینستاگرام خود برسید داشتن فالوور خیلی حیاتی است. 

شما نمیتوانید ارزش داشتن فالوور را نادیده بگیرید، هر چقدر شما فالوور بیشتر داشته باشید شدت تبلیغات شما بیشتر خواهد شدهمچنین کسب و کار خود را بزرگ و بزرگ تر خواهید کرد و به درآمد های باور نکردنی خواهید رسید . 


 

اینستاگرام در هر ماه حدود نیم میلیلارد کاربر فعال دارد. از همین رو نه تنها افراد برای به اشتراک گذاری لحظات و خاطرات خود از اینستاگرام استفاده می کنند، بلکه اینستاگرام عرصه مناسبی برای تبلیغ محصولات شده است. به ویژه که اینستاگرام نیز با ارائه سرویس ها و قابلیت هایی همچون استوری و ویدئو لایو جذابیت این شبکه اجتماعی را بیشتر کرده است. در این مقاله قرار است به این سوالات پاسخ دهیم که چگونه تعداد فالوورهای اینستاگرام خود را بالا ببریم؟متأسفانه گاهی برخی افراد از جمله بازیگران برای افزایش فالوور و افزایش لایک اینستاگرام به سراغ روش هایی غیر اصولی خرید فالوور فیک می روند که خب این روش ها علاوه بر داشتن مزایا دارای معایب زیادی هم می باشد. در اینجا ما سعی بر این داریم تا معرفی و آموزش راه کارهایی شما را در جذب مخاطب بیشتر آشنا کنیم تا به واسطه آن هم کسب و کار خود را رونق داده هم فالوورهای واقعی داشته باشید که خود این امر موجب می شود تا پیج های دیگر هم با شما وارد همکاری شده و به صورت اصولی باعث رشد پیج شما گردند .

 می خواهید چه کاری کنید ؟!

این اولین قانون هر تجارتی است. شما باید بدانید که قصد انجام چه کاری را دارید. کار مناسب خود را پیدا کنید. کار خود را در اینستاگرام تشخیص دهید. مخاطبان خود را شناسایی کنید و بفهمید که روی چه کسانی می خواهید تاثیر گذار باشید. شما هیچگونه پیشرفتی در اینستاگرام نخواهید داشت اگر ندانید روی چه افرادی و چگونه روی آنها تاثیر بگذارید.

صرفا ارسال سلفی ها و وعده های غذاییتان منفعتی برایتان نخواهد داشت. بنابراین مهم است که شما بدانید نقطه فروش شما در کدام قسمت اینستاگرام است و مهارت خود را در نشان دادن آن بخش بالا ببرید.

سعی کنید با انتشار مطالب خود چندین هدف را دنبال کنید

این باید واضح باشد، چیزی که در اینستاگرام منتشر می کنید باید از همه نظر کامل باشد. عکس ها و فیلم های بسیار جذاب که مردم آنها را لایک کرده و به اشتراک بگذارند. با این روش با تصاویری که بین افراد زیادی به اشتراک گذاشته می شود نفوذ شما در اینستاگرام بالا می رود.

عکس های زیبا همیشه در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی مورد استقبال قرار می گیرد. برای رسیدن به این هدف از فیلترهای اینستاگرام استفاده کرده و تصاویرتان را ویراش کنید. تحقیقات نشان می دهد که تصاویری که دارای فیلتر هستند ۲۱% بیشتر شانس دیده شدن دارند و ۴۵% بیشتر از تصاویر بدون فیلتر شانس دیده شدن دارند.

افرادی را فالو کنید که مناسب همکاری با شما هستند

یکی از بهترین راه‌ها برای وارد شدن به محدوده‌ی دید مردم و تحریک کردن آن‌ها به فالو این است که با آن‌ها وارد تعامل شوید. به لایک کردن عکس‌ها اکتفا نکنید بلکه نظری را هم در بخش کامنت‌ها بنویسید. برای انجام این کار اطمینان حاصل کنید که نظر شما به‌قدر کافی جذاب باشد؛ نوشتن یک کامنت سرراست مثل «چه عکس خوبی» فایده‌ی چندانی ندارد. نوشتن نظری ارزشمند بیشتر آن فرد را به بازدید از حساب کاربری شما ترغیب خواهد کرد و اگر عکس‌های خوبی داشته باشید احتمال زیادی می‌رود که به جمع فالوورهای شما بپیوندد.

البته نوشتن نظر با استفاده از یک گجت موبایل ممکن است پروسه‌ای زمان‌بر باشد. در این مورد هم وب‌سایت‌هایی نظیرIconoSquare وجود دارند که اجازه می‌دهند این کار را توسط رایانه‌ی شخصی خود انجام دهید. این سرویس‌ها علاوه بر ساده‌تر کردن پروسه‌ی نوشتن نظر و لایک کردن عکس‌ها، خدماتی نظیر آمارهای تحلیلی در مورد تعامل کاربران را هم ارائه می‌دهند.

 

برای استفاده از IconoSquare می‌توانید با حساب کاربری اینستاگرام خود وارد شده و سپس به دنبال هشتگی بگردید که با مضمون عکس‌های شما در ارتباط است. . پس‌ازآن در میان عکس‌های آن هشتگ جستجو کرده و هرگاه عکسی متناسب و ارزنده یافتید نظری برای آن بنویسید. احتمالا انجام این کار توسط رایانه‌ی شخصی برای شما هم بسیار سریع‌تر و ساده‌تر از به کار بردن گوشی موبایل خواهد بود.

نکته: تنها روی عکس‌های جدیدی که در یکی دو روز گذشته منتشر شده‌اند نظر بنویسید. همچنین بهتر است به‌جای نوشتن نظر روی عکس‌هایی که از قبل صدها نظر برای آن نوشته شده روی عکس‌هایی نظر بنویسید که تعداد اندکی نظر دارند. بدین ترتیب نظر شما میان نظرات دیگر گم نخواهد شد.

از فیلترهای مناسب برای ایجاد حس طراوت در مطالب خود استفاده کنید

یکی از عوامل مهم برای ساختن یک عکس عالی ظاهر و حسی است که آن تصویر دارد. اینستاگرام به شما امکان استفاده از گستره‌ی وسیعی از فیلترها را داده است. استفاده از این فیلترها می‌تواند به حفظ یکپارچگی فید عکس‌های شما کمک کند. سرویسی نظیرPopulargram لیست محبوب‌ترین فیلترهایی را که در حال حاضر استفاده می‌شوند به شما نشان خواهد داد.

 

البته بسیاری از افراد (ازجمله خود ما) ترجیح می‌دهند به‌جای استفاده از فیلترهای اینستاگرام عکس‌های خود را بیرون از اینستاگرام و با استفاده از یک اپلیکیشن ویرایش عکس دیگر ویرایش کنند تا به نتیجه‌ی دلخواه خود برسند. این رویکرد کنترل بسیار بیشتری روی نتیجه‌ی نهایی مهیا می‌کند. برای این افراد اینستاگرام تنها نقش ابزاری برای نمایش آثارشان را دارد.

هرچند مادامی‌که ظاهر و حس نتیجه‌ی نهایی با مضمون حساب کاربری شما و سلیقه‌ی مخاطبانی که قصد تعامل با آن‌ها را دارید هماهنگ باشد هیچ قانونی مبنی بر استفاده کردن یا استفاده نکردن از فیلترهای اینستاگرام وجود ندارد.

هرگز از سایر شبکه های اجتماعی غافل نشوید که خود یک سکوی پرش برای شماست

احتمالا استفاده از قدرت نفوذ شبکه‌های اجتماعی دیگر نظیر فیسبوک، توییتر یا گوگل پلاس برای وسیع‌تر کردن دسترسی کاربران به پست‌های شما مفید واقع خواهد شد. عکس‌های خود را در زمان‌هایی به اشتراک بگذارید که کاربران این شبکه‌های اجتماعی بیشترین فعالیت را داشته باشند. همچنین در حساب کاربری خود در این شبکه‌های اجتماعی لینک حساب کاربری اینستاگرام‌تان را اضافه کنید. بعلاوه می‌توانید از برچسب‌گذاری جغرافیایی (Geotagging) و هشتگ‌های مرتبط برای آگاه کردن مردم از محل حضور خود و موضوعی که در رابطه با آن پست می‌گذارید بهره بگیرید.

 


محکم گام برداشته و لغزش نکنید سعی کنید طبق اصول خود به جلو بروید

پس از آماده کردن حساب کاربری باید تصمیم بگیرید چه نوع عکس‌هایی را قصد دارید به اشتراک بگذارید. عکس‌هایی که منتشر می‌کنید باید هویت شما و مضمون موردنظر حساب کاربری‌تان را بازتاب دهد. اگر عکاس هستید طبیعتا هدف شما باید انتشار بهترین عکس‌ها از مجموعه‌ی آثارتان باشد. برای این منظور اطمینان حاصل کنید که تنها بهترین آثارتان را به اشتراک می‌گذارید و از انتشار هر چیزی که ممکن است زیر سطح استاندارد به نظر برسد خودداری کنید؛ این کار از جذابیت فید عکس شما می‌کاهد.

هدف بعدی این است که مضمون عکس‌های خود را هم‌راستا با مضمون اصلی حساب کاربری حفظ کنید. اگر عکاس خیابانی هستید پس فقط عکس‌های خیابانی منتشر کنید. اگر به عکاسی منظره، عکاسی هنری یا عکاسی پرتره علاقه دارید تلاش کنید عکس‌هایی که منتشر می‌کنید حول این موضوعات تمرکز داشته باشند. مردم بر اساس علاقه‌مندی خود شما را فالو می‌کنند و ممکن است با دیدن عکس‌های سلفی گاه‌وبیگاه یا ساندویچی گاز زده رغبت خود را نسبت به فالو کردن شما از دست بدهند.

 دقت کنید در انتشار تصاویر هماهنگی در بعد زمان را رعایت کنید

در گام بعدی باید در مورد زمان‌بندی انتشار عکس‌های خود همانند سوژه‌هایتان به ثبات برسید. دیده شدن به‌صورت منظم در میان جریان عکس‌های فالوورها شما را در ذهن آن‌ها برجسته ساخته و کمک می‌کند عکس‌هایتان لایک‌های بیشتری بگیرند.

اگر اطمینان دارید که می‌توانید همواره و با روندی ثابت دو تا سه عکس در روز به اشتراک بگذارید این کار را انجام دهید. البته اگر این نوع برنامه‌ریزی برای شما قابل مدیریت نیست بهتر است به‌جای اجرای نامنظم آن با فواصل زمانی بیشتری عکس منتشر کنید. ولی مهم‌تر از همه‌چیز فراموش نکنید عکسی که منتشر می‌کنید باید کیفیت بالایی داشته و هم‌راستا با مضمون حساب کاربری شما باشد.

وقتی عکسی را منتشر می کنید حتما از موقعیت مکانی جهت برچسب گذاری جغرافیایی بهره ببرید

برای اینکه در جامعه محلی شناخته شوید، هنگام آپلود عکس هایتان ” اطلاعات موقعیت مکانی” یا Location  را به آن اضافه کنید. برچسب گذاری جغرافیایی عکس‌ها در سنگاپور روشی برای هک و ویروسی شدن عکس‌ها بود اما اینستاگرام به سرعت جلوی این کار را گرفت. هنگامی که شما یک پیغام متنی یا تصویری جدید در اینستاگرام دریافت می کنید برای شما نوتیفیکیشن هایی ارسال می شود .
 

همگام سازی تمام شبکه های اجتماعی که در آن فعالیت می کنید

تمام حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی مختلف را با انتخاب گزینه integration همگام کنید. این کار به شما اجازه می‌دهد تا پستی را که به عنوان مثال در اینستاگرام می‌گذارید، به‌طور همزمان در سایر در سایر شبکه‌ها نیز قرار دهید. بدین شکل زحمت شما کمتر می‌شود و به‌طور مرتب همه شبکه‌های اجتماعی‌تان فعال باقی می‌مانند.

سلاح پنهان شما استفاده از گراف جست ‌وجوی شبکه اجتماعی است

یکی از فالوئرهای خود را در مرکز شبکه‌ای تارعنکبوتی تصور کنید. جستجو بر مبنای گراف به شما اجازه می‌دهد تا از طریق شناخت دیگر پیج‌های لایک شده توسط آن فرد، او را بهتر بشناسید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا دریایی از افراد با ذهنیت مشابه را پیدا کنید. این روشی جالب و نبوغ آمیز برای گسترده‌تر کردن شبکه اجتماعی‌تان است.

با خدمات ویژه خود را متمایز جلوه دهید

با پاداش‌هایی واقعی مسیرتان به سوی لایک بیشتر را هموارتر کنید. یک رستوران مکزیکی زنجیره‌ای فقط و فقط در صفحه شبکه اجتماعی خود اعلام کرد که در یکی از شعبات، بوریتوی (یک نوع ساندویچ) رایگان عرضه می‌شود. با این کار سیل فالوئر و افزایش لایک به سوی این صفحه جاری شد. چه کسی یک بوریتوی رایگان را نادیده می‌گیرد؟به طور مستمر راه های ارتباطی خود با مشتریان مثل ایمیل و شماره تلفن آن ها را همگام کنید

با توجه به ضروری بودن ارائه ایمیل به شبکه‌های اجتماعی می‌توانید با همگام‌سازی لیست ایمیل‌های مشترکین شرکت با صفحه مجازی‌تان، آن‌ها ر در شبکه بیابید. همچنین برخی از افراد شماره تلفنشان را نیز در پروفایل خود قرار می‌دهند؛ بنابراین با همگام‌‌سازی لیست ایمیل‌ها و شماره تلفن‌های مشترکین می‌توانید فالوئرهای زیادی به‌دست آورید.از پاسخ گویی به فالوورهای خود فرار نکنید در واقع مسئولیت پذیر باشد

بسیاری از برندهای بزرگ و شناخته شده سؤالات فالوئرهای خود را بی‌پاسخ می‌گذارند. شما می‌توانید با پاسخی صادقانه و مفید به آن‌ها کمک کنید. فراموش نکنید برای این کار با صفحه اجتماعی شغلی‌تان پیام بگذارید تا فالوئرهای بیشتری را جذب کنید.

باید حساب کاربری شما با برند کاری تان همسو باشد

اگر می‌خواهید مردم با جستجوی نام کاربری‌تان شما را پیدا کنند، مطمئن شوید که نام کاربری‌تان با نام برندتان همسو و یکسان باشد. از مخفف سازی نام کاربری‌تان جدا خودداری کنید و از تغییر گاه‌به‌گاه آن نیز بپرهیزید.


وقتی را برایپاسخ‌گویی منظم کنار بگذارید

ارسال محتوای جالب فقط بخشی از ماجراست. برای جذب فالوور شما باید به شکلی منظم به سؤالات، نظرات و شکایات پاسخ دهید.


کاربران پیشنهاد شده خود را دنبال کنید

 به تنظیمات خود بروید و روی نماد چرخدنده در سمت راست بالای صفحه خود کلیک کنید. روی «یافتن و دعوت از دوستان» و سپس «کاربران پیشنهادی» کلیک کنید.


 

تاثیرچهره در بیشتر دیده شدن را فراموش نکنید

 دن زارلا متوجه شد که تصاویر با چهره 35٪ بیشتر از کسانی که بدون آن بودند، دریافت میشوند.

 

با اینفولئنسر ها در تماس باشید و بخواهید ازشون برای شما پست بزارند اینجوری فالورهای شما چند برابر میشود

پس زمینه عکس ها را درست انتخاب کنید

بعضی از تحقیقات ثابت کرده اند که عکس های به رنگ آبی ۲۴% بیشتر از عکس های نارنجی و قرمز لایک می گیرد.

اواسط هفته مثلا در روزسه شنبه پست بگذارید

پست هایی که در اواسط هفته منتشر می شوند مشارکت بیشتری از پست هایی که در باقی روزها پست می شوند، می گیرند.

ساختار عکس را مشخص کنید

عکس هایی که این خصوصیات را دارند ۱۲۵% لایک های بیشتری از آنهایی که ندارند، می گیرند.

داستان تعریف کنید

از کپشن های عکس های خود برای تعریف کردن داستان مشارکت پذیر استفاده کنید. داستان سرایی کمک می کند تا ارتباط احساسی با برند و محصولات شما ایجاد شود، عکس هایی که داستان های فریبنده و اسرار آمیز دارد بیشتر به اشتراک گذاشته می شود.

تگ کردن افراد سرشناس باعث دیده شدن بهتر می شود

اگر می خواهید رویدادهای زنده را با عکس پوشش دهید، افراد مشهور در اینستاگرام را تگ کنید تا درصد انتشار و مشاهده ی آنها بالاتر رود.


از اَسنت وِی بهره بگیرید

برای رصد رشد اینستاگرام خود از اسنت وی استفاده کنید. دریابید که کدام عکس هایتان سر و صدای بیشتری در میان مخاطبانتان به راه انداخته است و آنها را بیشتر به اشتراک بگذارید.


همکاری با کاربران هم سطح خود

کاربرانی پیدا کنید که تعداد فالووری شبیه شما دارند بعد آنها را منشن کرده تا باهم رشد کنید.

یک اجتماعی از هشتگ های خاص مورد استفاده ی خود ایجاد کنید

یک کمپین یا مسابقه برای کاربران خود طراحی کنید و هشتگ های منحصر بفرد و مختص به خود را در آنجا بکار ببرید.

با عکس های منتشر شده انگیزش را هم منتشر کنید

عکس های انگیزشی در شبکه های اجتماعی سر و صدا راه می اندازد. با استفاده از ابزاری به نام Canva، تصاویر انگیزشی،موفقیت آمیز و الهام بخش منتشر کنید.

ارتباط از طریق اینستاگرام با مخاطب های خود

از گزینه ی تنظیمات اینستاگرام خود گزینه ی پیدا کردن دوستان را کلیک، تا با ایمیل لیست مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

شبکه ای از اینفلوئنسرهای اینستاگرام ایجاد کنید

هشتگ های مرتبط با کسب و کار خود را جستجو کرده و افرادی را که بیشترین فالوور و درصد مشارکت را دارند، انتخاب کنید. کامنت برایشان بگذارید و توسعه دادن روابط خود را آغاز کنید.

آنالیزبا استفاده از از ابزار Crowdfire 

از این ابزار برای آنالیز چگونگی تأثیر پست هایتان بر روی فالوورها یا آنهایی که آنفالو کرده اند، استفاده کنید.